Jakie okulary dla kierowców – EyeDrive

okulary dla kierowców
okulary dla kierowców

Jakie okulary dla kierowców – EyeDrive

Jak podaje portal auto-swiat.pl mniej więcej co druga osoba mieszkająca w Polsce posiada prawo jazdy. Jeżeli zestawimy to z badaniami mówiącymi, że 42% Polaków w wieku między 16 a 54 rokiem życia nosi lub powinna nosić okulary. Oznacza to, że mniej więcej co czwarty kierowca podczas jazdy używa okularów korekcyjnych. Jakie okulary dla kierowców należy posiadać, aby jazda w każdych warunkach była bezpieczna i komfortowa?

Firma Nikon, znana m.in. jako dostawca bardzo wysokiej jakości obiektywów fotograficznych, wprowadziła na rynek nowe soczewki do okularów. Jest to model Night Drive Boost, które poprawiają komfort kierującego. W rezultacie oznacza to, że największe problemy kierowców stosujących okulary Nikon rozwiązał!

Nasz Salon Optyczny OkoEkspert jest w gronie szczęśliwców, z którymi Nikon współpracuje. Jesteśmy ich certyfikowanych dystrybutorem, co możesz sprawdzić na stronie Nikona – Znajdź optyka | Nikon Lenswear Poland.

Jednak, aż blisko połowa ankietowanych kierowców korzystających z okularów, skarży się, że czuje się mniej pewnie kierując samochód w nocy. Odczucie to wynika z kilku czynników. W głównej mierze spowodowane jest ono oślepieniem reflektorami pojazdów jadących z przeciwka oraz niekontrolowanymi odbiciami świetlnymi podczas opadów deszczu. 

Okulary dla kierowców

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, Nikon wymyślił soczewki które, przede wszystkim niwelują te zjawiska. Najlepiej pokazują to zdjęcia zamieszczone poniżej.

Widok samochodu jadącego z przeciwka w standardowych okularach korekcyjnych
Widok samochodu jadącego z przeciwka w soczewkach Nikon Night Drive Boost

Nikon, tworząc swoje soczewki, przede wszystkim odpowiedział wszystkim na pytanie – Jakie okulary dla kierowców wybrać? Koniecznie niech one posiadają soczewki Night Drive Boost. Warto zaznaczyć, że Nikon stworzył soczewki uniwersalne. Warto zaznaczyć, że są one przeznaczone dla każdego okularnika. A więc swoje soczewki znajdą tutaj zarówno osoby dalekowidzące jak i krótkowidzące. Bardzo ważna sprawa dotycząca tych soczewek to fakt, iż są one przeznaczone dla każdego okularnika. Jest to nowa generacja soczewek do stałego noszenia. W pierwszej kolejności powinny z nich skorzystać osoby, które spędzają dużo czasu za kierownicą auta.

okulary do jazdy samochodem
Okulary do jazdy samochodem

Przepuszczane przez okulary promieniowanie powoduje spadek ciśnienia śródgałkowego, wzrost wrażliwości słuchowej i zdolności do pracy mięśniowej. Charakteryzuje się zatem ogólnie uspokajającym oddziaływaniem na organizm, co oznacza, że jazda staje się przyjemniejsza.

Ponadto, kierowca w okularach do jazdy samochodem ma większą zdolność obserwacji otoczenia. Jest to ważne szczególnie w trudnych warunkach, takich jak duży ruch uliczny, cofanie czy parkowanie w ciasnym miejscu parkingowym.
Podsumowując, Nikon spowodował, że jazda samochodem nawet w ciężkich warunkach staje się przyjemna.


Przeczytaj również: