Naprawa okularów

Naprawimy twoje okulary

Jakie okulary są, każdy widzi. Mamy modele wykonane z różnych materiałów, niektóre mają pełną oprawkę, w innych soczewka trzyma się na żyłce lub przymocowana jest bezpośrednio do zausznika. Podobnie sprawa wygląda z noskami. Niektóre są częścią oprawki, a w innych stanowią osobny element. W zależności od rodzaju oprawki, inne elementy ulegają uszkodzeniu. 

Najczęstsze uszkodzenia okularów
wymiana śrubki w okularach
WYMIANA ŚRUBEK

Śrubki w okularach lubią się luzować, odkręcać i ginąć. Zresztą nawet jak będziemy posiadali tą śrubkę to często stanowi ona problem, aby ją przykręcić, ponieważ jest bardzo mała i trzeba posiadać specjalne urządzenia do jej przykręcenia. 

My takie urządzenia mamy i lubimy z nich korzystać. Jeżeli posiadasz jakiś problem ze śrubkami w swoich okularach to zapraszamy do jednego z naszych salonów.

Chętnie pomożemy.

wymiana nosków w okularach
WYMIANA NOSKÓW

Noski trzeba wymieniać nie tylko wtedy gdy się zepsują, urwią lub odpadną. Noski trzeba wymieniać również wtedy gdy zmienią swój kolor i staną się mało estetyczne. 

Oprócz tego zdarzają się sytuacje, że noski w okularach są niewygodne. Wtedy również zapraszamy do naszych salonów. Posiadamy noski półtwarde z metalową wkładką, silikonowe, tytanowe, a nawet z tak zwane noski z powietrzem dla szczególnie wymagających okularników.

wymiana zauszników w okularach
WYMIANA ZAUSZNIKÓW / FLEKSÓW / ZAWIASÓW

Bywają i takie sytuacja, że śrubki trzymają się mocno, a mimo to zausznik nie trzyma się tak jak powinien, może to oznaczać tylko jedno – zerwałeś fleks. Lub nie ty zerwałeś, a po prostu sam uległ uszkodzeniu. 

Niezależnie od przyczyny jego zepsucia, bardzo chętnie naprawimy twoje okulary. 

Możemy postarać się naprawić fleks lub jeżeli będzie to niemożliwe zamówimy nowy. W najgorszym przypadku będziemy musieli wymienić cały zausznik.

wymiana żyłki w okularach
ZERWANA ŻYŁKA

Niektóre oprawki okularowe są tak skonstruowane, aby były możliwie najmniej widoczne. Aby to umożliwić, dolna część soczewki podtrzymywana jest przez żyłkę.

Zdarza się, że ta żyłka pęknie co powoduje, że soczewka wypada z oprawki. Jednak dla naszego specjalisty, Marka, nie jest to problem. 

naprawa okularów kielce

Naprawa okularów - koszt

Koszt naprawy okularów uzależniony jest od rodzaju uszkodzenia. Niektóre naprawy jak wymiana lub dokręcenie śrubki wykonywane są od ręki. Cena tak drobnych napraw jest minimalna, a czasem wystarczy tylko ślicznie się uśmiechnąć.

Naprawa fleksu to już trochę bardziej czasochłonne zajęcie i na pewno nie będzie wykonane od ręki. Jeżeli uda się naprawić fleks naszemu specjaliście to okulary będą do odbioru następnego dnia roboczego. Niestety w niektórych przypadkach konieczne jest zamówienie nowego fleksa lub całego zausznika. Wtedy czas realizacji się wydłuża, a co za tym idzie, rośnie również koszt.

Jednymi z najdroższych napraw będzie na pewno wymiana całych oprawek. Jednak nie zawsze jest taka konieczność. Czasem wystarczy sklejenie oprawek lub ich zlutowanie. 

W przypadku gdy uszkodzeniu ulegną soczewki sprawa komplikuje się najmocniej. Jednak niektóre uszkodzenia soczewek również da się naprawić. A więc jeżeli stało się coś złego z twoimi okularami to po prostu je weź i przyjdź do nas. Obejrzymy i powiemy czy warto je naprawiać i ile to będzie kosztowało.

Jak dbać o okulary, żeby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia